VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2017-05-22

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach  modlitwie. Również dzisiaj Majówka na placu targowym o godz. 19.00

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy  członków róży Józefa Rząsy.

3. Ministrantów zapraszamy na zbiórki: grupę młodszą w poniedziałek o godz. 17:00, pozostałych ministrantów w środę o godz. 17:00

4. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (28.05) na Mszy św. o godz. 11:00 – Rocznica I Komunii św. Zapraszamy dzieci klas IV z rodzicami na spotkanie we wtorek i w sobotę po wieczornej. Mszy św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – w sobotę od godz. 17:00.

6. W piątek (26.05.) - Dzień Matki, zachęcamy do modlitwy w ich intencji, równocześnie rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę także zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się w godz.    od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci i dorosłych. Informujemy, że w trakcie trwania pikniku wszystkie atrakcje dla dzieci będą za darmo.

8. Akcja Katolicka informuje osoby wybierające się na pielgrzymkę do sanktuariów Europy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 25 maja (czwartek) o godz. 19-tej za kościołem przy ołtarzu polowym. Prosimy o dokonanie już pełnej wpłaty za wyjazd.

9. Akcja Katolicka zaprasza na dwie 1-dniowe pielgrzymki:

1) w dniu 10 czerwca (sobota) do Częstochowy – koszt  40 zł od osoby,

2) w dniu 8 lipca (sobota) –  Zamość, Krasnobród  (główne sanktuarium Matki Bożej w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej), Radecznica  (sanktuarium św. Antoniego) – koszt pielgrzymki 80 zł od osoby, w kosztach przewidziany jest obiad i bilety wstępu. Zapisy i wpłaty przyjmuje  p. Józefa Mokrzycka  telefonicznie (tel. 17 2837-179)  oraz w dniach  21.05; 31.05; 28.06; obok kościoła  po wieczornej Mszy św.

1. Wójt Gminy Cmolas, pan Eugeniusz Galek zwrócił się  za moim pośrednictwem do mieszkańców wsi Cmolas zamieszkałych  od granicy z Mechowcem do torów kolejowych o przychylność odnośnie realizacji przez Multimedia infrastruktury światłowodowej. Ma on zapewnić w krótkim czasie możliwość przyłączenia gospodarstw domowych do szybkiego Internetu, łączności telefonicznej i odbioru telewizji kablowej. Znacząca liczba mieszkańców jest już na etapie podpisywania stosownych umów z wyżej wymienioną firmą a pozostałych informujemy o takiej możliwości. Szczegóły inwestycji są dostępne w urzędzie gminy oraz pełnomocnika  firmy Multimedia-Pana Adama Przybyło, tel. 697 615 092