Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2017-05-22

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach  modlitwie. Również dzisiaj Majówka na placu targowym o godz. 19.00

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy  członków róży Józefa Rząsy.

3. Ministrantów zapraszamy na zbiórki: grupę młodszą w poniedziałek o godz. 17:00, pozostałych ministrantów w środę o godz. 17:00

4. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (28.05) na Mszy św. o godz. 11:00 – Rocznica I Komunii św. Zapraszamy dzieci klas IV z rodzicami na spotkanie we wtorek i w sobotę po wieczornej. Mszy św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – w sobotę od godz. 17:00.

6. W piątek (26.05.) - Dzień Matki, zachęcamy do modlitwy w ich intencji, równocześnie rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę także zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się w godz.    od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci i dorosłych. Informujemy, że w trakcie trwania pikniku wszystkie atrakcje dla dzieci będą za darmo.

8. Akcja Katolicka informuje osoby wybierające się na pielgrzymkę do sanktuariów Europy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 25 maja (czwartek) o godz. 19-tej za kościołem przy ołtarzu polowym. Prosimy o dokonanie już pełnej wpłaty za wyjazd.

9. Akcja Katolicka zaprasza na dwie 1-dniowe pielgrzymki:

    1) w dniu 10 czerwca (sobota) do Częstochowy – koszt  40 zł od osoby, 

    2) w dniu 8 lipca (sobota) –  Zamość, Krasnobród  (główne sanktuarium Matki Bożej w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej), Radecznica  (sanktuarium św. Antoniego) – koszt pielgrzymki 80 zł od osoby, w kosztach przewidziany jest obiad i bilety wstępu. Zapisy i wpłaty przyjmuje  p. Józefa Mokrzycka  telefonicznie (tel. 17 2837-179)  oraz w dniach  21.05; 31.05; 28.06; obok kościoła  po wieczornej Mszy św. 

  1. Wójt Gminy Cmolas, pan Eugeniusz Galek zwrócił się  za moim pośrednictwem do mieszkańców wsi Cmolas zamieszkałych  od granicy z Mechowcem do torów kolejowych o przychylność odnośnie realizacji przez Multimedia infrastruktury światłowodowej. Ma on zapewnić w krótkim czasie możliwość przyłączenia gospodarstw domowych do szybkiego Internetu, łączności telefonicznej i odbioru telewizji kablowej. Znacząca liczba mieszkańców jest już na etapie podpisywania stosownych umów z wyżej wymienioną firmą a pozostałych informujemy o takiej możliwości. Szczegóły inwestycji są dostępne w urzędzie gminy oraz pełnomocnika  firmy Multimedia-Pana Adama Przybyło, tel. 697 615 092

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).