Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Wniebowstąpienie - Ogłoszenie 2017-05-31

 1. Dziś zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się w godz. od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci z Ochronki, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Zespołów: „Dzikowianie” i „Brzozowianie”. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo to dzieło, dzięki którym wszystkie atrakcje dla dzieci są za darmo.
 2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Emili Pyryt.
 3. Starszych ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę o godz. 17:00
 4. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca: spowiedź Święta: Cmolas: w czwartek i w piątek od godz. 17.30; Hadykówka: środa od 17.30. Mechowiec: piątek od godz. 19.30. Komunia Św. w Hadykówce w piątek o godz. 18.30.

      - Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

      - w sobotę w zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00; natomiast

      - członków róż różańcowych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00

 1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, która wyruszy w piątek po Mszy św. porannej. Zachęcany do dokonywania zapisów w zakrystii. Wszystkich, którzy wybierają się własnymi samochodami prosimy o przybycie do Leżajska na godz. 13.30. Spotkanie pielgrzymów pieszej pielgrzymki w środę po wieczornej Mszy Św. Do środy włącznie istnieje możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Leżajska. Wyjazd będzie w sobotę (3 czerwca) o godz. 12.30 z parkingu przy naszym Sanktuarium. Koszt autokaru 15 zł. od osoby. Wszystkich, którzy wybierają się własnymi samochodami prosimy o przybycie do Leżajska na godz. 13.30.
 2. Od 1.06.2017 poza parafią będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. + Genowefę Dypa i śp. + Mieczysława Łakomego.

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).