Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Zesłanie Ducha Świętego – Ogłoszenia 2017-06-03

 

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu Wielkanocnego. Przeżywamy także  Święto Dziękczynienia. W Roku św. Brata Alberta dziękujemy za chleb. Dziś w całejj naszej ojczyźnie odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

2. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w Zarębkach o godz. 18.00.

 

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy  członkinie róży Marii Łagoda.

     We wtorek o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

4. Ministrantów zapraszamy na zbiórki: grupę młodszą w poniedziałek o godz. 17:00,  pozostałych ministrantów w środę o godz. 17:00

 

5. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Św. w Mechowcu. Parafianie z Mechowca zapraszają do udziału we Mszy św. odpustowej o     godz. 11.00. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Św. o 15.00.

 

7. W celu poprawienia estetyki naszego cmentarza parafialnego prosimy o uporządkowanie grobów rodzinnych.            .

 

8. Akcja Katolicka informuje , że są jeszcze miejsca na wyjazd do Częstochowy w sobotę 10 czerwca br. Jest to wyjazd w rocznicę  300-lecia koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej.  Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia cudownego obrazu.

 

9. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu zaprasza wszystkie Panie powyżej 30 roku życia zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej i uzyskaniem dotacji w kwocie 35 000 PLN do wzięcia udziału w projekcie „Czas dla Superwomen”  Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www:marr.com.pl oraz Biurze Projektu w Mielcu ul. Szopena 18.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).