Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2017-06-14

1.Dziś przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Św. w Mechowcu. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Św. o 15.00. Dziś także nie będzie spotkania poradni rodzinnej. Zainteresowanych zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Haliny Serafin. Po mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

3.Ministrantów zapraszamy na zbiórki: grupę młodszą w poniedziałek o godz. 17:00, pozostałych ministrantów w środę o godz. 17:00. Prosimy o obowiązkowe przybycie na próbę liturgiczną przed Uroczystością Bożego Ciała.

4.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w Cmolasie: o godz. 7.00, uroczysta Msza św. o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. Msza św. w Hadykówce będzie o godz. 16.00., natomiast w Mechowcu o godz. 10.00 i 15.00. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy.  O podjęcie posługi przygotowania ołtarzy prosimy:

I ołtarz - przy Domu Kultury- przygotowanie: parafianie z Cmolasu od początku do torów z pomocą S. Przełożonej;

II ołtarz – przy budynku Zakładu Usług Komunalnych i Banku – przygotowanie: parafianie z Cmolasu od torów po stary kościółek z pomocą ks. Marka;

III ołtarz – przy Urzędzie Gminy-przygotowanie: parafianie z Zakościela do końca Cmolasu z pomocą ks. Pawła;

IV ołtarz – ołtarzy polowym – przygotowanie : parafianie z Hadykówki, Dąbrówki i Pańskiego Pola z pomocą s. Urszuli. W związku z procesją Bożego Ciała, od dzisiaj do wtorku, młodzież z grup duszpasterskich, podobnie jak w latach poprzednich, będzie zbierała ofiary na kwiaty i dekoracje czterech ołtarzy. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie i wsparcie przygotowania tej uroczystości choćby drobna ofiarą.

Uroczystość Bożego Ciała w Mechowcu o godz. 10.00.  Po wyjściu z kościoła w kierunku Dzikowca: I ołtarz - przy pierwszej kapliczce, II ołtarz- na parkingu naprzeciw kościoła, III ołtarz- przy kapliczce krzyża naprzeciw szkoły, IV ołtarz- na placu przed kościołem.

Prosimy także wszystkich parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym Sakramentem o udekorowanie domów i obejścia.Na uroczyste procesje prosimy wszystkich członków OSP,  z Cmolasu , Hadykówki i Mechowca w galowych strojach. Prosimy nadto przygotować feretrony i sztandary. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Dzieci I komunijne niech  przyjdą w odświętnych strojach, podobnie dziewczynki z DSM.

5.We wtorek odbyło się zebranie Rady Parafialnej na którym m.in. wstępnie podsumowane zostały wydatki związane z utrzymaniem obiektów i pracowników parafialnych. W związku z tym, że w składkę roczną 2016/2017 zaangażowało się niewiele ponad 60% rodzin, zwracamy się z prośbą o uzupełnienie zaległych wpłat. Składka roczna na kolejny okres (2017/2018) będzie zbierana tak jak dotychczas, na początku października. Przypominamy, że jest ona przeznaczona na ogrzewanie, energię elektryczną, sprzątanie i ubezpieczenie kościoła oraz na wynagrodzenie pracowników parafialnych. Wydatki te są możliwe do pokrycia ze składki rocznej jedynie przy pełnym zaangażowaniu parafian.