Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2017-06-14

1.Dziś przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Św. w Mechowcu. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Św. o 15.00. Dziś także nie będzie spotkania poradni rodzinnej. Zainteresowanych zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

 

2.We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Haliny Serafin. Po mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

 

3.Ministrantów zapraszamy na zbiórki: grupę młodszą w poniedziałek o godz. 17:00, pozostałych ministrantów w środę o godz. 17:00. Prosimy o obowiązkowe przybycie na próbę liturgiczną przed Uroczystością Bożego Ciała.

 

4.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w Cmolasie: o godz. 7.00, uroczysta Msza św. o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. Msza św. w Hadykówce będzie o godz. 16.00., natomiast w Mechowcu o godz. 10.00 i 15.00. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy.  O podjęcie posługi przygotowania ołtarzy prosimy:

I ołtarz - przy Domu Kultury- przygotowanie: parafianie z Cmolasu od początku do torów z pomocą S. Przełożonej;

II ołtarz – przy budynku Zakładu Usług Komunalnych i Banku – przygotowanie: parafianie z Cmolasu od torów po stary kościółek z pomocą ks. Marka;

III ołtarz – przy Urzędzie Gminy-przygotowanie: parafianie z Zakościela do końca Cmolasu z pomocą ks. Pawła;

IV ołtarz – ołtarzy polowym – przygotowanie : parafianie z Hadykówki, Dąbrówki i Pańskiego Pola z pomocą s. Urszuli. W związku z procesją Bożego Ciała, od dzisiaj do wtorku, młodzież z grup duszpasterskich, podobnie jak w latach poprzednich, będzie zbierała ofiary na kwiaty i dekoracje czterech ołtarzy. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie i wsparcie przygotowania tej uroczystości choćby drobna ofiarą.

Uroczystość Bożego Ciała w Mechowcu o godz. 10.00.  Po wyjściu z kościoła w kierunku Dzikowca: I ołtarz - przy pierwszej kapliczce, II ołtarz- na parkingu naprzeciw kościoła, III ołtarz- przy kapliczce krzyża naprzeciw szkoły, IV ołtarz- na placu przed kościołem.

Prosimy także wszystkich parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym Sakramentem o udekorowanie domów i obejścia.Na uroczyste procesje prosimy wszystkich członków OSP,  z Cmolasu , Hadykówki i Mechowca w galowych strojach. Prosimy nadto przygotować feretrony i sztandary. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Dzieci I komunijne niech  przyjdą w odświętnych strojach, podobnie dziewczynki z DSM.

 

5.We wtorek odbyło się zebranie Rady Parafialnej na którym m.in. wstępnie podsumowane zostały wydatki związane z utrzymaniem obiektów i pracowników parafialnych. W związku z tym, że w składkę roczną 2016/2017 zaangażowało się niewiele ponad 60% rodzin, zwracamy się z prośbą o uzupełnienie zaległych wpłat. Składka roczna na kolejny okres (2017/2018) będzie zbierana tak jak dotychczas, na początku października. Przypominamy, że jest ona przeznaczona na ogrzewanie, energię elektryczną, sprzątanie i ubezpieczenie kościoła oraz na wynagrodzenie pracowników parafialnych. Wydatki te są możliwe do pokrycia ze składki rocznej jedynie przy pełnym zaangażowaniu parafian.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).