Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Z Bogiem kończymy rok szkolny 2016/17 2017-06-27

We wtorek 20 czerwca 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta kończąca rok szkolny 2016/17, na której byli obecni: dzieci, rodzice i personel przedszkola. Eucharystię celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie uczestniczyli we Mszy Świętej: dzieci przedszkolne śpiewały psalm, pieśni oraz recytowały wezwania modlitwy wiernych, natomiast rodzice – P. Ewelina Kosiorowska - czytali Słowo Boże. Uczestnicy sprawowanej Liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami.
Po Eucharystii Ks. Proboszcz mile zaskoczył przedszkolaków obdarzając ich „słodką niespodzianką”. Pokrzepieni na duchu i na ciele rozpoczęliśmy czas wakacji, czas odpoczynku – czas umacniania więzów rodzinnych, dzielenia się dobrem i miłością, zwiedzania pięknych zakątków ojczystego kraju oraz poznawania dorobku kultury naszych zagranicznych sąsiadów. Mam nadzieję, że dar tego czasu, wolnego od zajęć i nauki zostanie wykorzystany nie tylko do regeneracji sił fizycznych, ale też do rozwoju duchowego, rozwoju życia Bożego w nas, abyśmy także podczas wakacji byli Świadkami. Byśmy „szli i głosili” innym Miłość Pana Boga.
s. Barbara

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).