Z Bogiem kończymy rok szkolny 2016/17 2017-06-27

We wtorek 20 czerwca 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta kończąca rok szkolny 2016/17, na której byli obecni: dzieci, rodzice i personel przedszkola. Eucharystię celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie uczestniczyli we Mszy Świętej: dzieci przedszkolne śpiewały psalm, pieśni oraz recytowały wezwania modlitwy wiernych, natomiast rodzice – P. Ewelina Kosiorowska - czytali Słowo Boże. Uczestnicy sprawowanej Liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami.
Po Eucharystii Ks. Proboszcz mile zaskoczył przedszkolaków obdarzając ich „słodką niespodzianką”. Pokrzepieni na duchu i na ciele rozpoczęliśmy czas wakacji, czas odpoczynku – czas umacniania więzów rodzinnych, dzielenia się dobrem i miłością, zwiedzania pięknych zakątków ojczystego kraju oraz poznawania dorobku kultury naszych zagranicznych sąsiadów. Mam nadzieję, że dar tego czasu, wolnego od zajęć i nauki zostanie wykorzystany nie tylko do regeneracji sił fizycznych, ale też do rozwoju duchowego, rozwoju życia Bożego w nas, abyśmy także podczas wakacji byli Świadkami. Byśmy „szli i głosili” innym Miłość Pana Boga.
s. Barbara