Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Wikariusze w przeszłości

Ks. Wojciech Kmiotek

w parafii od 31 sierpnia 2014 r. do 25 sierpnia 2016 r.


Ks. Mateusz Rachwalski

w parafii od 25 sierpnia 2013 r. do 


Ks. Robert Bielecki

w parafii od 26 sierpnia 2012 r. do 22 sieprnia 2013 r.


Ks. Grzegorz Dąbrowski

w parafii od 1 sierpnia 2009 r. do 22 sierpnia 2013 r.

Ur. 1982, parafia pochodzenia Biecz Bożego Ciała, święcenia kapłańskie w 2007 w katedrze rzeszowskiej z rąk Ks. bp Kazimierza Górnego. Dyplom magistra z Teologii Moralnej. W parafii Cmolas od 2009 roku, troszczył się o duszpasterstwo w Mechowcu, scholę, liturgiczną służbę ołtarza, był również opiekunem szkolnego koła Caritas i KSM-u.


Ks. Wiesław Kwiatkowski

w parafii od 1 sierpnia 2009 r. do 22 sierpnia 2013 r. 

Ur. 1975, parafia pochodzenia Brzyska Św. Marii Magdaleny. Święcenia kapłańskie w 2002 w katedrze rzeszowskiej z rąk Ks. bp Kazimierza Górnego. Dyplom magistra z Liturgiki. W parafii Cmolas od 2010 roku, odpowiadał za duszpasterstwo w Hadykówce, schole, liturgiczną służbę ołtarza, PDDM, DSM, ponadto dbał o wystrój świątyń.


Ks. Marcin Borowicz

w parafii od 2007 r. do 2009 r.


Ks. Waldemar Krzeszowski

w parafii od 21 sierpnia 2006 r. do 26 sierpnia 2012 r. 

Ur. 1979, parafia pochodzenia Gorlice Św. Jadwigi Królowej. Święcenia kapłańskie w 2004 w katedrze rzeszowskiej z rąk Ks. bp Kazimierza Górnego. Dyplom magistra z Teologii Moralnej. Pełni funkcję dekanalnego duszpasterza młodzieży. W parafii odpowiadał za młodzież gimnazjalną i przygotowującą się do bierzmowania, był opiekunem LSO, Ruchu Światło Życie oraz gimnazjalnego koła Caritas


Ks. Jan Ziemiński

w parafii od 2006 r. do 2010 r.


Ks. Marek Prajsnar

w parafii od 2005 r. do 2006 r. 


Ks. Bogusław Grzywacz

w parafii od 2003 r do 2005 r.


Ks. Jarosław Depczyński

w parafii od 2002 r. do 2007 r.


Ks. Robert Deręgowski

w parafii od 2001 r. do 2006 r.


Ks. Rafał Przędzik

w parafii od 2001 r. do 2002 r.


Ks. Dariusz Tylutki

w parafii od 2000 r. do 2003 r.


Ks. Aleksander Herba

w parafii od 2000 r. do 2001 r.


Ks. Michał Bator

w parafii od 1999 r. do 2000 r.


Ks. Krzysztof Hyziak

w parafii od 1998 r. do 2000 r.


Ks. Leopold Kordas

w parafii od 1996 r. do 1999 r.


Ks. Bogusław Jurczak

w parafii od 1994 r. do 1998 r.


Ks. Władysław Kret

w parafii od 1994 r. do 1996 r.


Ks. Andrzej Knapik

w parafii od 1990 r. do 1994 r.


Ks. Krzysztof Mielec

w parafii od 1990 r. do 1993 r.


Ks. Wojciech Kościółek

w parafii od 1988 r. do 1990 r.

Ur. 25 IV 1954 r. w Kamionce Wielkiej. Święcenia przyjął w roku 1979. Posługiwał m. in. w Słopnicach, Zalasowej, Bochni, Cmolasie, Szynwałdzie, Złotej. Od 2004 r. jest proboszczem w Dzierżaninach.


Ks. Kazimierz Koszyk

w parafii od 1987 r. do 1990 r.

Syn Stanisława i Cecylii Motyka, ur. 25.07.1961 r. w Grybowie. Chrzest: Kąclowa, 01.08.1961 r. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Kąclowej w latach 1968-1976, do szkoły średniej w Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottegra w Grybowie. Maturę zdał 1980 r. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie w latach 1980 -1986. Prace magisterską z pedagogiki pt. "Sodalicja Mariańska Uczniów Szkół Średnich" napisał pod kierunkiem Ks. Bpa dra Piotra Bednarczyka. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1986 r. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie z rąk Ks. Bpa Jerzego Ablewicza. Prymicje odprawił w Kąclowej 1 czerwca 1986 r. Placówki na których pracował: Góra Ropczycka 1986-1987, Cmolas 1987-1990, Bochnia, Parafia M. B. Bocheńskiej - Kapelan szpitala 1990-1993, Tęgoborze 1993-1996, Bolesław 1996-1998, Krużlowa 1998-2001, Królowa Górna od 2001. Od 2004 r. jest proboszczem w Gołkowicach


Ks. Andrzej Machowski

w parafii od 1986 r. do 1988 r.


Ks. Marek Kiełbasa

w parafii od 1983 r. do 1987 r.

Ks. Marek Kiełbasa urodził się 27 VI 1958 r. w Zakliczynie. Drogę ku kapłaństwu rozpoczął w 1977 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 22 V 1983 r. przyjął święcenia kapłańskie przez posługę bpa Jerzego Ablewicza. Po święceniach pracował jako wikariusz w następujących parafiach: - Cmolas (1983-1987), -Gorlice - Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (1987-1992) - Strzyżów (1992-1994). W 1994 r. został skierowany do pracy w parafii Nawsie jako proboszcz. Pracował tam do 2002 r. Dnia 16 XI 2002 r. ks. Marek Kiełbasa został mianowany proboszczem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Malawie.


Ks. Stanisław Staśko

w parafii od 1983 r. do 1986 r.

Ur. 7 maja 1959 r. w Kietrze (opolskie). Święcenia przyjął w roku 1984. Posługiwał w Cmolasie, Brzesku, Ptaszkowej, Limanowej, Kamionce Wielkiej. Był założycielem i dyrektorem diecezjalnego duszpasterstwa niepełnosprawnych ruchowo oraz stowarzyszenia przyjaciół niepełnosprawnych "Cyrenejczyk". Od 2001 r. jest proboszczem w Dulczy Wielkiej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).