I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Pan Bóg zaprasza nas do wejścia w zmaganie z pokusami i podjęcie wysiłku odkrywania Jego wszechmocy. Przymierze, które zawarł z człowiekiem w Jezusie Chrystusie otwiera nam drogę do życia wiecznego. Jednak to przymierze wymaga również naszej odpowiedzi i zaangażowania.
 2. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski oraz Ojcu Jakubowi za głoszenie słowa.
 3. Dziś popołudniu Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Mechowcu o godz. 14.00 i w Cmolasie
  o godz. 16.00. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.
 4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O jej prowadzenie prosimy Koło Gospodyń w Cmolasie.
 5. W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. W czasie liturgii wręczenie modlitwy Ojcze nasz. Po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 6. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17.00. W tym dniu przypada święto Katedry św. Piotra. Pamiętamy w modlitwie o Ojcu Świętym Franciszku.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży i pracujących. Droga Krzyżowa w Hadykówce o 16.00, w Mechowcu o 17.00.
 8. 25 lutego br. w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu
  i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. 
 9. Zachęcamy do lektury oświadczenia Komisji Wychowania Katolickiego KEP w sprawie nauczania religii w szkole wobec różnych zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 10. W V i VI niedziele Wielkiego Postu podczas Gorzkich Żali na tacę będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać. Również do skarbonki w przedsionku kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ołtarza na święta Wielkanocne. Do skarbonki św. Antoniego możemy składać ofiary w ramach jałmużny postnej.
 11. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu Caritas Diecezji rzeszowskiej rozpoczyna akcję rozprowadzania przez parafie baranków i paschałków, z których dochód jest przeznaczony na działalność pomocową, zawłaszcza dla ubogich seniorów. Cena baranka 10 zł, a paschałka 15 zł. Zachęcamy do nabycia.
 12. Akcja Katolicka w Cmolasie organizuje pielgrzymkę w roku 2024 do Medjugorie (2.09 do 11.09), po drodze zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do dnia 31 marca 2024r . Wplata zaliczki do Biura Matteo Travel w Rzeszowie (główny organizator)
  w wysokości 500 zł będzie gwarancją i potwierdzeniem zapisu. Program w gablocie. Zapisy przyjmujei bliższych informacji udziela: Ewa Tyczka 698 613 582;  oraz  Lidia Pietras 697 323 817.