X Niedziela zwykła

 1. Pan Bóg powołał człowieka do wspólnoty ze Sobą. Grzech niszczy tę wspólnotę i rozbija również relacje miedzy ludzkie, ale Chrystus zwyciężając grzech i szatana jedna nas z Ojcem.
 2. Nabożeństwa czerwcowe, w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Mechowcu Litania
  w niedziele po Mszy świętej o 15.00.
 3. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z róży św. Antoniego. Na zakończenie modlitwy do św. Józefa. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na pierwszą zbiórkę na godz. 17.00 w sali przy ołtarzu polowym. Po Mszy wieczornej spotkania Akcji Katolickiej.
 4. W środę spotkanie DSM o godz. 15.30 w Ochronce. Po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 5. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy świętej wyruszymy na procesję różańcową z racji nabożeństwa fatimskiego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
 6. W sobotę obchodzić będziemy Jubileusz 30-lecia istnienia oddziału KSM w naszej parafii. Uroczysta Msza święta o godz. 15.00. Po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny w zakrystii.
 7. Dlaczego Adoracja, dlaczego na klęczkach: „Niech wspólnoty parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.” (św. Jan Paweł II). Pomyśl: adoracja to droga, obserwuj jak Bóg cię prowadzi, nie lekceważ natchnień, korzystaj ze spotkań w parafii na temat adoracji , aby nie zabłądzić, zapytaj, gdy nie wiesz co dzieje się z tobą między adoracją a życiem, każdy ma swoją drogę adoracji, ale…, spróbuj przechodzić od bierności, do patrzenia, słuchania, zachwytu, warto łączyć adorację (patrzenie) z modlitwą słowem z biblii, bądź cierpliwy, gdy się nic nie dzieje to dobrze, adoracja to nie doznania, czekaj, Pan ci objawi, że jest słodki, łagodny i porywający, patrz na Jezusa, bądź z Nim, ciesz się nim, oddaj się Jemu, bez adoracji twoje życie stanie się znowu nijakie i pełne lęków, rozproszenia będą – nie dramatyzuj, adoracja to walka – stań do boju, zanurz się w Bogu Żywym, adoracja to radość – nie dopuść, aby łatwo ją sprzedać światu. „W rzeczywistości tylko przez adorację można dojrzeć do głębokiego i autentycznego przyjęcia Chrystusa. I właśnie w tym akcie osobowego spotkania z Panem dojrzewa także posłannictwo społeczne, zawarte w Eucharystii, które ma na celu przełamanie barier nie tylko między Panem a nami, ale także i przede wszystkim barier odgradzających nas od siebie nawzajem” (Benedykt XVI)
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 będzie możliwość obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez dzieci z Ochronki. Zapraszamy.
 9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  We wtorek wsp. św. Barnaby Apostoła 
  W czwartek wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  W piątek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika