IX Niedziela Zwykła

 1. Świętowanie dnia Pańskiego pokazuje nam, że Bóg nieustannie działa i podtrzymuje nas. Niedziela jest czasem dla Pana Boga, by z Nim być i Go poznawać,  ale też czasem budowania relacji międzyludzkich i wytchnienia.
 2. Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja po sumie, a w kolejne dni po wieczornej Mszy świętej.
 3. Nabożeństwa czerwcowe, w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Mechowcu Litania w niedziele po Mszy świętej o 15.00.
 4. W poniedziałek po Mszy świętej spotkanie Grupy biblijnej.
 5. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z róży św. Jadwigi Królowej.
 6. W środę spotkanie DSM o godz. 15.30 w Ochronce. Po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Spowiedź w Hadykówce od 18.00.
 7. Pierwszy czwartek miesiąca. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja, zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Ksiądz Proboszcz tradycyjnie zaprasza dzieci na cukierki. Po procesji zapraszamy dzieci i młodzież zrzeszoną w grupach duszpasterskich na ognisko przy plebanii. Msza święta na zakończenie oktawy w Mechowcu o godz. 18.30 połączona z procesją Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżywanie Bożego Ciała. Bóg zapłać.
 8. Pierwszy Piątek miesiąca i Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy:
  ks. Proboszcz i ks. Adam od 8.00, ks. Robert od 13.15, ks. Łukasz od 15.00. Komunia święta
  w Hadykówce o 17.30. Spowiedź w Cmolasie od 18.00. W Mechowcu spowiedź od 19.00 i Msza święta o 19.15. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  W poniedziałek  wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
  W środę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  W sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny