Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. „Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem wszystkich innych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca. Tajemnica ta jest najbardziej podstawowym i istotnym nauczaniem w „hierarchii prawd wiary”.”
  KKK 234
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to dzień odpustu w kościele w Mechowcu. Dziś kończy się czas przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkie mamy w dniu ich święta. Majówka na Placu Targowym o godz. 19.00.
 3. Nabożeństwa majowe, w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Hadykówce nabożeństwo codziennie o 18.00 w niedziele po Mszy świętej. W Mechowcu majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 14.40. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe.
 4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z róży św. Urszuli Leduchowskiej.
 5. W środę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej. Spotkanie DSM o godz. 15.30 w Ochronce.
 6.   W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7.00, o 10.00 połączona z procesją i o 17.00. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 16.30. W Mechowcu Msza i procesja o 11.00, w Hadykówce Msza o 16.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców w strojach ministranckich do dzwonienia, Dzieci Pierwszokomunijne jak i przeżywające rocznice I Komunii w strojach, osoby niosące feretrony i chorągwie.

 1. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na precesje:
  I ołtarz przy kościele zabytkowym, prosimy DPS,
  II ołtarz przy skrzyżowaniu na Trzęsówkę, prosimy sąsiadów
  III ołtarz przy posesji państwa Pastułów, prosimy sąsiadów
  IV ołtarz przy krzyżu, prosimy okolicznych mieszkańców.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy świętej. Mieszkańców Hadykówki prosimy o wykonanie tradycyjnego dywanu kwiatowego.

 1. Procesja w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w niedziele po sumie. Zapraszamy do niesienie feretronów i chorągwi.
 2. W piątek święto Nawiedzenia NMP.
 3. Pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie św. Justyna męczennika. Nabożeństwo w kościele zabytkowym o 10.15 i Msza święta o 11.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie w kościele parafialnym o 17.30, a po nim zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Litania w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 16.40. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.
 4. Przypominamy, że do końca maja trwają zapisy kandydatów do bierzmowania.
 5. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.