Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nie tylko kończy czas objawień Chrystusa Zmartwychwstałego, ale pokazuje cel do jakiego dąży chrześcijanin – bycie w niebie. Dla każdego przygotowane jest tam miejsce, do którego mamy dojść przez życie miłością na ziemi.
  2. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy do wysłuchania prelekcji s. Joanny Kiełbasy na temat charyzmatu życia w zakonie. W kościele w Mechowcu o godz. 11.00 odbędzie się Msza święta z udzieleniem Pierwszej Komunii świętej.
  3. Nabożeństwa majowe, w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Hadykówce nabożeństwo codziennie o 18.00 w niedziele po Mszy świętej. W Mechowcu majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 14.40. Zachęcamy do modlitwy w kościele jak również śpiewania Litanii przy kapliczkach i w domach. Nabożeństwo majowe w kościele połączone będą z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  4. W poniedziałek rozpoczną się nabożeństwa fatimskie w naszej parafii. O godz. 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i Msza święta, a po jej zakończeniu wyruszymy na procesję różańcową. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
  5. We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z róży św. Andrzeja Boboli. Po Mszy świętej próba Uroczystości Pierwszej Komunii.
  6. W środę spotkanie DSM o godz. 15.30 w Ochronce. Po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  7. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00. Po Mszy świętej możliwość adoracji Najświętszego sakramentu do godz. 21.00.
  8. W piątek Mszą świętą o godz. 6.30 rozpocznie się Piesza pielgrzymka do Leżajska, wyjście o godz. 8.00 i droga do Wólki Niedźwieckiej. W sobotę o godz. 14.00 uroczysta Msza Święta na którą zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Wyjazd autokaru po pielgrzymów i z pielgrzymami o godz. 11.00.
  9. W piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  10. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź święta dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty również rodziców i rodziny dzieci. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny w zakrystii.
  11. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 odbędzie się Msza święta z udzieleniem Pierwszej Komunii świętej dzieciom naszej parafii. Kończy się okres wielkanocny.
  12. Przypominamy, że czas przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej upływa w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (w tym roku 26.05). Nie zaniedbujmy tego ważnego dla naszej duszy i zbawienia wydarzenia.
  13. W ostatnią niedzielę maja na Mszy o godz. 9.00 wraz z dziećmi klas czwartych przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii świętej. O godz. 19.00 odbędzie się majówka na Placu Targowym
  14. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym roku procesja wyruszy w kierunku Zakościela.
  15. kcja Katolicka w Cmolasie organizuje pielgrzymki na czas wakacji. Szczegółowe informacje znajdują się na stoliku z prasą. Będą to wyjazdy do: 1) Częstochowy; 2) Puław, Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego; 3) Medjugorie. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że spotkanie z przedstawicielem Matteo Travel przed pielgrzymką do Medjugorie odbędzie się 16 maja (czwartek) o godz.19.30 przy ołtarzu polowym za kościołem parafialnym w Cmolasie. Proszę przygotować pozostałą kwotę (euro + zł) do wpłaty.