VI Niedziela wielkanocna

 1. Duch Święty prowadzi Kościół przez wieki, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. Każdego ochrzczonego obdarza swoimi darami i charyzmatami. Największym darem łaski jest Boża miłość, którą objawia nam Chrystus zapraszając do jej praktykowania.
 2. Nabożeństwa majowe, w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Hadykówce nabożeństwo codziennie o 18.00 w niedziele po Mszy świętej. W Mechowcu majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 14.40. Zachęcamy do modlitwy w kościele jak również śpiewania Litanii przy kapliczkach i w domach.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W tych dniach
  w naszym sanktuarium po Mszy świętej odprawiane będzie nabożeństwo błagalne i procesja o urodzaje oraz błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).
 4. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy świętej spotkanie Grupy biblijnej.
 5. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy braci z Róży św. Dominika Savio. Po Mszy świętej próba uroczystości Pierwszej Komunii.
 6. W środę przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski
  i pierwszego patrona naszej parafii. Zapraszamy na Msze świętą wieczorną. Po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 7. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Apostolat Margaretka.
 8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. Spowiedź dzieci przed pierwszą Komunią świętą w Mechowcu w piątek o godz. 18.00
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej wysłuchamy prelekcji o charyzmacie życia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. W kościele w Mechowcu odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godz. 11.00.
 11. W dniach 17-18.05.2024 odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Leżajska. Zachęcamy do pielgrzymowania, zapisy w zakrystii .