V Niedziela Wielkanocna

 1. Roślina odłączona od korzenia przestaje żyć i usycha. Ten obraz pokazuje to co dzieje się w duszy człowieka, który przez grzech odłącza się od Boga. Od momentu chrztu właściwym stanem duszy chrześcijanina jest bycie w łasce uświęcającej. Tylko zjednoczeni z Bogiem możemy przynosić dobre owoce naszego życia.
 2. W poniedziałek obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
 3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy siostry z Róży św. Joanny Beretty Molla. Spowiedź w Mechowcu od godz. 18.00. Na Msze świętą w Cmolasie i Mechowcu zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii, a po Mszach świętych próby uroczystości komunijnej.
 4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w naszym sanktuarium odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o 16.40, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W Hadykówce nabożeństwo codziennie o 18.00 w niedziele po Mszy świętej. W Mechowcu majówka  codziennie o 18.00, w niedziele o 14.40.  Zachęcamy do modlitwy w kościele jak również śpiewania Litanii przy kapliczkach i w domach. Spowiedź w Hadykówce o godz. 18.00.
 5. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00. Naszą modlitwą ogarniamy kapłanów i prosimy o nowe powołania kapłańskie.
 6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Jest to również święto narodowe Konstytucji 3 maja. Módlmy się za naszą Ojczyznę. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Majówka przy Kapliczce obok ujęcia wody (Poręby Dymarskie) o godzinie 18:30.
 7. Pierwsza Sobota miesiąca. Chorych odwiedzamy od godz.  8.00. Nabożeństwo w kościele zabytkowym o godz. 10.15 i Msza święta o 11.00. O godz. 17.30 nabożeństwo w kościele parafialnym, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W dniach 17-18.05.2024 odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Leżajska. Zachęcamy do pielgrzymowania, zapisy w zakrystii.
 9. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy
  W czwartek wsp. św. Atanazego
  W sobotę wsp. św. Floriana  
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek i wtorek.
 11. W trosce o liturgię i w związku z pytaniami odnośnie przystępowania do Komunii informujemy, że w nawie głównej osoby przystępujące do komunii będą to czynić w postawie klęczącej,  czyli przyklękamy na stopniu komunijnym na całej jego szerokości, a po bokach będą ustawione klęczniki, natomiast dla tych, którzy przystępować będą do komunii w postawie stojącej komunia, będzie udzielana przy bocznych ołtarzach.